KARATE GRAND PRIX OSTRAVA - 1 x stříbro !!

04. 11. 2018 | karate

Ve dnech 3. a 4. 11. 2018 jsme se zúčastnili mezinárodních závodů Karate Grand Prix Ostrava za účasti 9. států, Indie, Izraele, Senegalu, Itálie, Lotyšska, Ukrajiny, Polska, Slovenska a Česka.
Přihlášeno bylo celkem přes tisíc závodníků. Tohoto olympijského sportu se zúčastnili i naši karatekové z TSM: David Švácha (7.kyu), Leonard Ondovčák (7.kyu) a Vladimír Ondovčák (6.kyu).

První den turnaje se na tatami postavil se svojí kata Vladimír Ondovčák, bohužel se mu nepodařilo postoupit do dalšího kola. Ve skupině měl borce z Polska, Slovenska a Itálie.

Druhý den klání, předvedli svoji kata Leonard a David. Konkurence byla veliká. Logisticky i organizačně byla celá akce do posledního detailu promyšlená a velmi povedená. Kluci si zazávodili a od svých soupeřů se snad i něco naučili. Na závěr soutěže kata proběhl slavnostní nástup z atletického tunelu sportovní haly. Tady každý oddíl dostal předem potištěnou cedulku, na které byla vlajka daného státu, za který závodili a jméno klubu za který závodnici nastoupili.  Zazněl povel, ať se rozběhneme na tatami. Za zvuku skladby Ostrava od zpěváka Jaromíra Nohavici, vyběhli závodníci na tatami a klub vedle klubu nastoupili. Byl to krásný pohled vidět tolik mladých talentovaných závodníků z tolika zemí. Organizátoři poděkovali sponzorům a zastupitelům města Ostrava a kraje. Zazněl povel a všichni se otočili směrem k české státní vlajce. Na tatami nastoupila zpěvačka a po cele atletické hale, se rozezněly zvuky krásného zpěvu české státní hymny. Po tomto ceremoniálu bylo vyhlášení vítězů a umístěných na jednotlivých stupních vítězů, mezi kterými byl Leonard Ondovčák, který se umístil v  kategorii Kata žáci 7 až 9 let na krásném druhém místě.

Celé závody bychom mohli zhodnotit za velice povedené ze strany organizátorů. Na závody jsme jeli s tím, že se chceme něčemu přiučit. Nikdo z nás nepočítal, že by se povedlo nějaké medailové umístění.

LEONARDOVI TÍMTO GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA VZORNOU REPREZENTACI TSM !!!