VELKÁ CENA ÚSTÍ NAD ORLICÍ - 1x stříbro, 1x bronz

10. 11. 2018 | karate

18. ročník mezinárodních závodů v karate - Velká cena města Ústí nad Orlicí - Generali CUP „O pohár starosty města“ se konal v sobotu 10. listopadu.

Soutěže se zúčastnilo přes 300 karatistů všech věkových kategorií od 7 let až po Masters nad 40 let. Celkem startovalo 46 týmů z Čech, Slovenska a Polska.

Na vše dohlíželo na čtyřech zápasištích 27 rozhodčích. Soutěžilo se v kategoriích kata, kumite a kumite tým.

Turnaj odstartoval ráno soutěží KATA, jednou ze tří hlavních částí karate, kdy se jedná o stínový způsob boje s několika imaginárními soupeři. Rozhodčí hodnotili rychlost, sílu, dynamiku i celkový vzhled kata.

Po závodech kata a kata team, všichni závodníci nastoupili na plochu tatami a užili si slavnostní ceremoniál, kde závodníky pozdravil starosta města Petr Hájek, který následně předával ocenění vítězům.

Náš sportovní klub se také zúčastnil těchto závodů, a přítomni byli také rodiče závodníků, kteří drželi palce k postupům a snažili se podpořit svoje ratolesti.

Náš team nastoupil následujícím obsazení: Vladimír Ondovčák (6.kyu),David Švácha (7.kyu), Eva Tušová (6.kyu), Ondřej Tošovský (7.kyu), Leonard Ondovčák (7.kyu).

Nejlepším závodníkem z našeho klubu se stal se Leonard Ondovčák, který se v kategorii Kata 8. - 7. kyu umístil na druhém místě a ve stejné kategorii se na třetím místě umístil Ondřej Tošovský. Zbylí závodníci, i když nevystoupili na stupně vítězů, užili si atmosféru.

GRATULUJEME LEOVI A ONDROVI A DĚKUJEME ZA VZORNOU REPREZENTACI KLUBU!!!